BİZDEN HABERLER

İletişim teknolojilerinin gelişmesi tüketiciye ulaşmayı kolaylaştırmış olsa da ciddi bir zorluğu da beraberinde getirir. Günümüzde tüketici tarafından fark edilmek oldukça zor. İnternet kullanımının sağladığı kolaylık, tüketicinin birçok reklama maruz kalmasına sebep olur. Reklam engelleme yazılımlarının sayısı yüz milyonlarla ifade edilen kullanıcı tarafından tercih edilmesi, tüketiciye gerçek anlamda ulaşmanın ve marka mesajını etkili hâle getirmenin zannedildiği kadar kolay olmadığını gösterir nitelikte.

Marka başarısı için, tek taraflı ve geleneksel bir iletişim çalışmasından fazlasına ihtiyacınız var. Yukarıdaki verilere bakıldığında marka mesajını kullanıcıya ulaştırmanın tek başına yeterli olmadığını görmek mümkün. Markanızı cazip kılmak için kullanıcıyı etkilemeniz gerekir. Yapılan araştırmalar, kullanıcıların yaratıcılığı esas alan iletişim çalışmalarına olumlu tepkiler gösterdiğini ve bu çalışmaların marka imajını ciddi anlamda pekiştirdiğini gösterir.

Innsun Digital Agency

Neden Yaratıcı Bir Fikre İhtiyacınız Var?

Reklamlar hakkında yürütülen araştırmalar, ortalama bir kişinin günde 3.000 ile 10.000 arasında reklama maruz kaldığını gösteriyor. Zaman bazında hesaplandığında, bu oran saatte 188, dakikada 3 reklama tekâmül ediyor. Bu reklamların tüketicide büyük ölçüde olumsuz bir etki yarattığını belirtmekte fayda var.

Daha Fazlası »
Innsun Digital Agency

Markanızın Tercih Edilmesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Satın alma davranışları üzerine yapılan araştırmalar, tüketicilerin aşina oldukları markaları tercih ettiğini gösterir nitelikte. Ürünlerinizin tüketici tarafından tercih edilmesi için marka mesajınızı akılda kalıcı yöntemlerle iletmeniz gerekir. Pazarlama kampanyası ile tüketiciler tarafından fark edilmenizi ve dolayısıyla ürünlerinizin tercih edilmesini sağlayacaktır.

Daha Fazlası »
WhatsApp chat