Mobil Uygulama Yazılımı

Müşterilerinize alternatif platformlar ve ekranlar ile ulaşmak, sizi takip etmelerini sağlamak ve satış kanallarınızı genişletmek için mobil uygulama dükkanlarında marka ve projenizle bulunuyorsanız artık çok kolay.

Özellikle ülkemizde mobil dediğimiz cep telefonu ve tablet kullanıcı oranlarının %67’lerin üzerinde olduğunu düşündüğümüzde markanıza ait bir uygulamanızın olmasının neden önemli olduğu daha rahat anlaşılmaktadır. Eğer global bir iş yapıyor ve uluslararası pazarda yer almak istiyorsanız yine mobil internet kullanıcılarına odaklanmanız gerekmektedir. Bu denli büyük bir pazara hitap edebilmeniz, pazardaki marka bilinirliğinize ve müşterilerinize çoklu kanal yani “omni-channel” üzerinden ulaşmanız açısından daha kolay ve önemlidir.

Olabilecek her ekran üzerinden hedef kitlenize ulaşmak, uygulamanızın temel amacıdır.


Temel uygulama altyapıları aşağıdaki gibidir.

IOS Uygulama Geliştirme

Çağımızın en popüler giyilebilir teknolojilerini tasarlayan Apple şirketinin ürünlerinde var olan yazılım altyapısı IOS için mobil platformlarda hedefiniz doğrultusunda kurumsal kimliğinizi yansıtacak, yaratıcı uygulamalar geliştiriyoruz.

Android Uygulama Geliştirme

Akıllı telefon pazarının %60’ını elinde bulunduran Android yazılım alt yapısını kullanmaktadır. Birçok marka telefon Android yazılım altyapısını kullanmakta olduğu için mobil yazılım için hedef kitle özelliklerini iyi belirleyin.

Mobil uygulama yazılımı süreci bizde nasıl işler?

Mobil Uygulama Yazılımı için belirtilen talepleri ve hedefleri odak alarak şirketimizin çözüm önerileriyle birlikte projenin ilk analiz safhasını tamamlıyoruz. Sonrasında uygun yazılım dili ile mobil sitenizi oluşturup, teslim ediyoruz.

Sıkça Sorulan Mobil Uygulama Soruları

Mobil uygulama geliştirirken yine web tasarım ve yazılımda olduğu gibi kullanıcı odaklı hareket etmek gerekmektedir. Öncelikle müşterinin beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve kendi hedeflerinize göre tasarım oluşturmalısınız. Son kullanıcı odaklı mobil uygulama arayüz tasarımları hazırlanması kullanıcıların deneyim ve geribildirimlerini olumlu etkileyecektir.

Bir firmanın teknoloji çağına uygunluğunu mobil uygulamasının varlığından veya tasarımından anlamak pekala mümkündür. İşletmelerin müşterilerine kolaylıkla ulaşabileceği, birçok anında reklam avantajı sağlayan özelliğiyle mobil uygulama sayesinde gerçekleşmektedir. Hedef kitlenize kısa sürede ulaşmanın rahatlığı ile hem zamandan tasarruf hem de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Innsun Digital Agency tarafından hazırlanan mobil uygulama, IOS ve Android yazılıma sahip tüm mobil cihazlarda kullanılabilir.

Web siteniz responsive bir yazılıma sahipse bunu yapmak mümkün.  

Mobil web site ve uygulamalar hedef kitle ihtiyaçları, mevcut bütçe ve amaçlar doğrultusunda birçok farklılık içermektedir. Mobil site mantığında web sitenizi mobile çevirmek daha kolay ve daha az maliyetlidir. Yine kitlenize kolaylıkla ulaşabilir ve reklam yönlendirmeleri yapabilirsiniz.
Mobil uygulama tercih etme nedeni genellikle oyun, düzenli kullanım, kişiselleştirme, karmaşık hesaplamalar, raporlama, kullanıcıların kameralarını kullanması gerektiği durumlar ve bağlantı gerekli olmadan insanlara ulaşma amaçlıdır.

WhatsApp chat