Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzde hemen her markanın ve hizmetin temsil edilecek bir dijital kimliği ve amacı vardır. Markanızın değerini arttırmak, farkındalık yaratmak ve hikayenizi etkileyici bir şekilde dijital mecralarda sunmak Innsun Digital Agency’ın birincil önceliğidir. 

Akıllı telefon ve diğer akıllı cihazları günlük hayatımız içerisinde hatırı sayılır sıklıkta kullanıyor oluşumuz ve birçok sosyal medya platformu üzerinden bilgi sağlayışımız şirketlerin, markaların ya da kişilerin hedef kitlelerine rahatlıkla erişebildiği ve stratejik hedefleme yapılabilirliğinden dolayı sosyal medya danışmanlığının önemi açıkça anlaşılabilmektedir.

Üstelik markaların birçok platform opsiyonları da bulunmakta. Markanın geliştirdiği stratejiye göre fotoğraf paylaşımı için Instagram, video tanıtımı için Youtube, kurumsal görünüm için Linkedin ya da hepsi için Facebook tercih edebiliyor. Bazen çoklu platformların bir arada kullanılması da makbuldür.

Sosyal medya danışmanlığında, bize ilettiğiniz bilgi ve dokümanlarla markanıza özgün kurgulanan içerikleri kullanarak bilinirliğinizi arttırmak ve en özgün şekilde tanıtılmanıza ve müşteri portföyünüzün gelişmesine aktif etki ediyoruz. Sosyal medya üzerinden markaların rekabeti, müşterilerin etkileşimi ve verilen sponsorlu reklamlara baktığınızda sosyal medyanın ve sosyal medya danışmanlığının neden profesyonelce yapılaması

gerektiği açıktır. Sosyal medya danışmanı, medya yönetimi kapsamında algısal çalışmalar yaparak markanın hedeflediği potansiyel kitlenin markaya bakış açısını belirler, marka ve müşteri arasındaki iki yönlü etkileşimi arttırır. Böylece hedef kitlesini geliştirmek isteyen markaların müşteri değerlendirmesine olumlu katkı sağlayarak, dijital ortamda markalaşma adına atılan en önemli unsurlardan biri haline gelir.

Hesaplarınızda neler yapıyoruz?

Sosyal medya platformlarında markanızla ilgili yapılan haber, paylaşım ve yorumlar ile oluşabilecek olumsuz online krizleri önceden tahmin eder ve olası sorunların ortaya çıkmadan önlemini alırız. Eğer bir şekilde kriz oluşursa krizin giderilmesi amacıyla çözüm merkezine ve iletişim yönetimi konusunda destek oluruz.

Sosyal medyanın halkla ilişkileri olarak tanımlayabileceğimiz bu adımında markanız, fenomenler, bloggerlar, youtuberlar ve influencerler bütünsel çalışmalar yapılarak yönetilir. 

Markanızın, gelecek ve şimdiki zaman hedeflerinize yönelik değerlerini sosyal medyaya uygun, yaratıcı fikirler ile iş planı oluşturur ve bu yönde içerikler üretiriz. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlar sosyal medya gelişiminizi arttırırız.

Sosyal medyadaki reklamlarınızın analitik ve demografik bilgilere göre planlanması, optimize edilmesi ve hedef kitleye göre yönlendirilmesi stratejisidir.

Sosyal medya hesaplarınızda yapılan güncelleme ve gönderiler, hakkınızda yapılan dahili ve harici yorumlar düzenli olarak takip edilir. Gelen takipçi yorumları yanıtlanır. Erişilebilirlik marka bilinirliliği ve güvenirliliği açısından oldukça önemlidir.

Sosyal medya danışmanlığında çeşitli hizmetlerimizden bir bütün ya da ayrı ayrı faydalanabilirsiniz ancak maksimum fayda için bütünsel çalışma stratejisi öneririz. Hizmetimiz içerisinde;

  • Özgün metin ve görsel içerik tasarımı
  • Dönemsel projeler
  • Aylık ve haftalık plan
  • Belirli ya da süresiz iletişim
  • Genel hesap kontrolleri
  • Takip ve uygulama
  • Rakip analizi
  • Güncel hashtag takibi
  • Aylık ya da 15 günlük raporlama

verilmektedir. Her adımda Innsun Digital Agency’ın uzman ekibi ile koordineli çalışarak, markanızı dijital platformlarda ön plana çıkarabilir ve sosyal medya danışmanlığı konusunda gönül rahatlığıyla, işi ehline teslim ettiğinize emin olabilirsiniz.

WhatsApp chat