Sosyal Medya Yönetim

Innsun Digital Agency, çok yönlü bir dijital medya çözüm ajansı olarak profesyonel hizmetler ile kuruluş ve işletmelerin, dijital medya varlıklarını başarı ile temsil etmektedir.

Sosyal medya danışmanlığını alakart hizmet veren bir mutfak olarak düşünürsek, sosyal medya yönetimini kendin pişir kendin ye mutfak olarak örnekleyebiliriz.
Başlığımız sosyal medya yönetimi olduğu için bu konuyu biraz daha irdeleyelim. Bu hizmette metin içerikleri ve görsel içeriklerin büyük çoğunluğu şirketin kendi veya başka kişi, kurumlarca ürettikleri içerikleri bize iletmeleri üzerinden gerçekleşir. Bu hizmetimizde daha ziyadesiyle şirket ve kurumların kar hacimlerini arttırmaya, satış, pazarlama ve reklam yöntemlerinin en ez bütçe ile en fazla etkiyi yapmaları üzerinde durulmaktadır.
Sosyal medya danışmanlık kısmında ise ilgili başlığın altındaki ve yukarıdaki hizmetlerin tamamına erişebilirsiniz.

Sosyal Medya Stratejisi

Etkili sosyal medya yönetimi için ilk adım; marka, ürün veya hizmetler için rakip analizi yapılmalı, hedef kitle belirlenmeli, pazarlama stratejisi oluşturulmalıdır. Sonra kısa ve uzun vadeli hedefler ile sosyal medya yönetimi stratejinizi belirlenir ve buna göre aksiyon alınır.

Moderasyon Takibi ve Yönetimi

Ürün, hizmet veya markanız hakkında dijital medyada konuşulan başlık ve kelimelerin takibini yapıp reklam ve pazarlama stratejileri buna uygun olarak revize edilir. 

Kısaca sosyal medya yönetiminde amaç; yapılan reklam, tanıtım ve pazarlama hedeflemeleriyle marka bilinirliğinizin, müşteri sayınızın, marka değerinizin artmasıdır.

Sıkça Sorulan Sosyal Medya Yönetimi Soruları

Sosyal medya yönetimi dijital varlığınız olan tüm hesaplarınızın karlılık, büyüme, gelişme ve etki yaratma için reklam ve pazarlama yöntemlerinin nasıl kullanılması ve yönetilmesi gerektiğiyle ile ilgili stratejik yol ve yöntemleri kapsar.

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, ürün ve hizmetlerinizin uygun bütçelemelerle hedef kitlenize en hızlı ve rahat bir şekilde ulaştırabileceğiniz yöntemdir. “Know-How” uzmanları tarafından yapıldığında harikalar yaratmaktadır.

Markanın talebi, hedefi, kullanıcı kitlesi, planlanan reklam ve pazarlama bütçesi ve kampanya süreci (uzun/kısa dönem) tespit edilerek uygun mecralar ve yöntemler belirlenebilmektedir.

Innsun Digital Agency olarak, belirlenen reklam bütçesinin nereye ve ne kadar harcandığını sizlere teklif ve raporlama anında açık bir şekilde sunmakta ve onayınız doğrultusunda uygulamaya geçmekteyiz. 

Data; internet ortamında girdiğimiz web siteleri, uygulama ve diğer içeriklerin tamamında dijital olarak bıraktığımız veri, ham gerçek enformasyon parçacığına verilen addır. Bu veriler ölçüm, sayım, deney, gözlem ya da araştırma yolu ile elde edilmektedir. Bunlar internetin hayatımıza girdiği zamandan beri toplanıp analiz edilmektedir ve evet, yasaldır. Big Data (Büyük Veri), doğru analiz edildiğinde markalar, stratejilerini ve risklerini daha iyi yönetebilirler. Bu sayede doğru hedef kitleye en kısa sürede en az maliyet ile ulaşılmış olur.

WhatsApp chat