Web Tasarım

Kullanıcı dostu ve kurumsal kimliği başarılı biçimde yansıtan web siteleri tasarlıyoruz!

Türkiye’nin güvenilir ajanslarından olan Innsun Digital Agency profesyonel iş yelpazesinde müşterileri için kurumsal web tasarım alanında çözümler sunmaktadır.

Bizim için her proje yeni ve heyecanlı bir yaratım sürecidir. Amaç; hedef kitlenize en anlamlı görselleştirmeyi sağlayıp, mesajlarınızı doğru ifade ederek sizi zirveye taşımaktır. Markalaşmanın en kalıcı ve etkili yolu müşterilerinize, dijital dünya varlığınızın ana adresini yani web sitenizi ziyarete geldiklerinde kolay kullanımlı ve mükemmel tasarlanmış bir web sitesi ile merhaba demektir.

 

Innsun Digital Agency, web tasarım çalışmalarında her zaman kişiselleştirilebilir trend tasarımlar kullanarak özgün korur. Hızlı açılan, SEO uyumlu, estetik web tasarım çalışmaları gerçekleştirir.

Innsun Digital Agency, web sitenizi tasarlamakla kalmaz, ehem ile mühim’i birbirine karıştırmaz. Mesajınızı en etkili şekilde iletebilmeniz için şu noktalara dikkat ediyoruz:

* İçeriklerin (metin ve görsel) uyumu.

* Renk uyumu.

* Tasarımın kullanışlılığı.

* Hedef kelimelerin titizlikle belirlenip optimizasyonunun yapılması.

Innsun Digital Agency Çalışma Etiği

Web site yapısının nasıl olması gerektiğini proje sahibi veya sözcüsü ile görüşerek, marka veya ürününün hedef kitlesini, ürünün veya hizmetin içeriğini, planlanan yazılı ve görsel kurgu ve önerileri, kendisine rakip olarak gördüğü firma ya da ürünleri yazılı/sözlü olarak ilk değerlendirmeye tabi tutulur. Akabinde tarafımızdan tamamlayıcı analizler de ekleyerek yapılacak çalışmanın zaman ve tutarı netleştirilir. Uygulanacak yöntem ve çalışmalar müşteri ile istişare edilir ve son süreç hakkında müşteri bilgilendirilir. Proje onayından sonra dokümantasyonların hazırlanması ve iletilmesiyle birlikte çalışmalara başlamış olur.

Sıkça Sorulan Web Tasarım Soruları

Web sitenizin görselleştirilmiş kimliğidir.  Web sitesinizi, firmanızın dijital olarak tüketiciyle bir araya geldiği mağaza, showroom, ofis gibi alanlar olarak değerlendirebilirsiniz. Nasıl ki fiziksel mağazanıza, ofisinize gelen müşterilerinizin size olan güvenirliğini arttırmak, ziyaretçilerinizin isteklerini karşılamak ve gereksiz, kafa karıştırıcı tasarım öğeleri olmadan müşterilerinize bilmek istediklerini hızlı ve net olarak anlatmak istiyorsanız, web sitenizin de dijital dünyada bu işlevi yerine getirmesi gerekmektedir. Bu nedenle web sitesi tasarımı oldukça önemlidir. Çünkü fiziksel mağaza ziyaretçilerinden daha fazla ziyaret alma durumu vardır.

Müşteriden gelen talepler doğrultusunda proje analiz sürecine alınıp değerlendiriliyor. Oluşturulan teklif ve analizler müşteri onayına gönderiliyor, varsa revizeler ve son süreçler tamamlanıyor. Onaylanan tasarım müşteriye ya da kodlama ekibine teslim ediliyor. Tasarımlar tarayıcı dostu, SEO uyumlu ve hızlı açılış süresine önem verilerek yayına hazır hale getiriliyor. Son olarak müşteriye demo sunum yapılıyor ve son onayın ardından dosya yükleyicisi (FTP) platformu kullanarak site alan adı üzerinde yayına alınıyor.

Hazır web tasarımlarını, ekonomik bütçeleme talebi olan müşterilerimiz için önerdiğimiz bir çeşit wordpress yazılım altyapısıdır. Hazır tema kullanılarak, yapılacak olan projenin envanter ve çalışmaları ile güncelleyerek hazırlanan web tasarım çeşididir. Özel web tasarım web sitesi, bütçe sorunu olmayan müşterilerin talepleri doğrultusunda tasarlanan ve yine SEO uyumlu, hız performans değerleri baz alınarak tasarlanan websitesi çeşididir. Özel olarak hazırlanan web tasarımlarını wordpress altyapısı veya ASP.NET altyapısı kullanarak yönetim panelli dinamik bir altyapıya dönüştürebiliriz. Özel web tasarım siteleri, hazır web tasarım sitelerine göre kişiselleştirilebilir olmalarından dolayı daha avantajlıdır.

Yönetim paneli entegre edilmiş web sitesi kullanıyorsanız evet kendiniz yönetebilirsiniz. Yoğun kod bilgisine ihtiyaç duymadan web sitenizde istediğiniz alanı güncelleyebilirsiniz.

Öncelikli olarak müşterinin hedefleri, istekleri ve ihtiyaçlarını anlayıp, kapsayıcı çalışmalarla yol haritası belirliyoruz. Sonra sitenin sayfa sayıları, varsa panel tercihleri, site içerisinde ne kadar aksiyon olacağı, tarafımızdan yapılacak varsa diğer tasarım ve üretimler hesaplanır ve ne kadar sürede teslim edileceği saptanarak fiyat teklifi iletilir.

Statik web sitesi, müşterinin istekleri doğrultusunda ürün veya hizmetin tanıtıldığı HTML altyapısı ile bir kereliğine kodlanıp teslim edilen yönetici paneli olmayan yapıdır. Sonrasında güncelleme yapmak isteyen kişi kod bilgisine sahip değil ise güncelleme yapamaz. Dinamik web sitesi, yine ürün veya hizmetin sergilendiği, istenilen zaman kod bilgisi olmasa da güncelleme yapabilecekleri yönetim panelline sahip olarak teslim edilen yapıdır. Panel önemli =)

Çünkü artık telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Temelde mobil uyumluluktan (responsive) kastedilen farklı ekran boyutlarına göre sitenin otomatik olarak uyarlanmasıdır. Amaç her ekran boyutunda okunaklı, intizamlı, kullanıcı dostu arayüz ile ziyaretçilerine daha fazla hitap eden siteler oluşturmaktır. Böylelikle markanızın veya hizmetinizin kalitesini ve güvenirliğini daha iyi sergileyebilirsiniz.

WhatsApp chat